Володимир Гусак: Заборона експлуатації вантажних вагонів може стати справжньою диверсією проти української промисловості

Генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак в ефірі телеканалу «Україна24» прокоментував проект наказу Мініфраструктури «Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів». Він зауважив, що це вже не перша спроба запровадити таку заборону, попередні спроби не були погоджені Державною регуляторною службою через сильний спротив українського бізнесу. У цій редакції наказу позиції роботодавців частково враховані, але залишилися небезпечні речі, сказав Володимир Гусак.

За його словами, при прийнятті проекту наказу в запропонованому вигляді з ринку доведеться прибрати певну кількість рухомого складу і це матиме негативні наслідки для економіки України. «Частину продукції просто не можна буде перевезти. Результатом стануть загальні втрати економіки країни», – підкреслив він. «Доведеться списати більшу частину спеціалізованого рухомого складу для перевезення металургійної сировини – обкотишив, а це 4000 з 5000 наявних обкотишивозів. Швидко побудувати такий рухомий склад не реально. Технологічні ланцюги металургійних комбінатів побудовані такім чином, що замінити іншим рухомим складом неможливо, виникне ситуація коли важливу металургійну сировину просто не зможуть подати на металургійні комбінати. Як результат буде падіння металургійного виробництва, а це втрата податків, валютних надходжень, робочих місць. Це стане справжньою диверсією проти української промисловості».

На думку Генерального директора ФРТУ в багатьох інших сферах, в економічній політиці пряник діє набагато краще батога. «В разі необхідності підтримки вітчизняних виробників вагонів доцільніше вживати такі позитивні кроки як державна підтримка, державне замовлення, пільгові кредити та інше, без обмежень прав інших економічних суб’єктів», – підсумував Володимир Гусак.