Україна та Польща попередньо домовилися про розблокування руху вантажівок на кордоні

Україна з Польщею у вівторок, 6 вересня, досягли попередньої домовленості для розблокування руху на пункті пропуску «Дорогуськ—Ягодин», де напередодні почався страйк польських далекобійників. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм 

Досягнута попередня домовленість щодо відкриття ще одного пункту пропуску, який тимчасово буде використовуватися для виїзду порожнього вантажного транспорту. Додаткова інформація щодо розташування пункту пропуску та термінів запуску буде надана після узгодження технічних деталей”, — написав Найєм у Facebook.

Чиновник висловив сподівання, що буде покращена ситуація із фітосанітарними та ветеринарними службами, з якими ведуться перемовини на усіх рівнях.

5 вересня група польських водіїв заблокувала пункт пропуску «Дорогуськ—Ягодин» на кордоні з Україною. Учасники страйку нарікають на те, що, повертаючись із України, змушені стояти з порожніми вантажівками у великих чергах — деякі тривають п’ять-сім днів. За цей час були випадки вандалізму й бійок серед далекобійників.

Страйкарі вимагають відкриття коридору для пропуску порожніх вантажівок, збільшення працівників фітосанітарної та митної служб для прискорення перевірок, а також повернення дозволів для українських водіїв, що їдуть до Польщі.

Українська сторона стверджує, що проблема в перетині кордону криється саме з польського боку, де «щодня перевіряли все менше і менше автівок».

Порти України