Кабмін прибрав обмеження терміну виїзду окремих груп моряків за кордон

Кабінет міністрів на засіданні у п’ятницю, 2 вересня, ухвалив у новій редакції постанову №992, якою унормовується порядок перетинання державного кордону моряками — громадянами України під час воєнного стану. Її оприлюднено на «Урядовому порталі».

Внести до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету міністрів від 27 січня 1995 р. №57, зміну, що додається. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади у двотижневий строк привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою”, — ідеться в документі.

У новій редакції прибрано ліміти у 5 та 12 місяців, які обмежували права моряків на виїзд.

Це рішення стосується:

  • курсантів (студентів), які мають пройти практичну підготовку на суднах;
  • екіпажі суден, які задіяні в експорті української агропродукції в ході виконання Ініціативи про безпечне транспортування Чорним морем;
  • певної категорії моряків, які працюють за кордоном, винятково за погодженням зі Збройними Силами України.

Наприкінці серпня Кабмін підтримав ініційовану Міністерством інфраструктури постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», яка дозволяє виїзд деяким групам моряків за кордон в період воєнного стану.

Україна — один зі світових лідерів за загальною кількістю моряків, які постійно працюють в світовому торговельному судноплавстві. Орієнтовна чисельність українських моряків за кількістю виданих в Україні кваліфікаційних документів моряків становить 150 тис. осіб. За даними The Seafarer Workforce Report 2021, у світовому торговельному мореплавстві число постійно працюючих українських моряків становить 76 441, у тому числі офіцерів — 47 058.

Порти України