Старт оновлення Закону про автомобільний транспорт покладено

В перший день роботи шостої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання народні депутати прийняли Закон України «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» (№4376-1 від 16 .11.2021).

Законопроект розроблено з метою приведення порядку організації пасажирських перевезень автомобільним транспортом органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою.

У зв’язку із ліквідацією районів та утворенням територіальних громад законом пропонується повноваження щодо організації пасажирських перевезень по внутрішньообласним маршрутам, які будуть виходити за межі території територіальної громади, покласти на обласні державні адміністрації, а на автобусних маршрутах загального користування, які проходять між населеними пунктами в межах однієї територіальної громади (міські та/або приміські маршрути) – на виконавчий орган місцевої ради територіальної громади.

Договори про організацію перевезень пасажирів на автобусному маршруті загального користування, укладені до набрання чинності цим Законом, діють до закінчення строку дії таких договорів.

Наразі статтею 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, на які покладено повноваження та функції щодо забезпечення організації пасажирських автомобільних перевезень в Україні. Відповідно до вимог Закону, в залежності від виду автобусного сполучення, той чи інший орган зобов’язаний забезпечити належне регулярне автобусне сполучення в межах території визначеної статтею 7 Закону.

Федерація роботодавців транспорту України щиро сподівається, що Закон про автомобільний транспорт буде суттєво оновлено з урахуванням європейських підходів та вимог часу. Віримо, що у найближчий час Верховною Радою України будуть прийняті зміни до Закону України про автомобільний транспорт в частині допуску до ринку пасажирських перевезень, а саме законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання ринку послуг автомобільного транспорту в Україні з метою приведення їх у відповідність з актом Європейського Союзу (реєстр. №4560 від 30.12..2021) та ряд інших напрацювань з оновлення транспортного законодавства.

Також у ФРТУ переконанні, що усіх нас об’єднує бажання якнайшвидше привести та оновити законодавче поле у транспортній сфері.