Проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін у додаток до Правил перевезення вантажів у вагонах відкритого типу»

На сайті Міністерства  інфраструктури України 19 березня  розміщено для обговорення проект наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін у додаток до Правил перевезення вантажів у вагонах відкритого типу» (далі – проєкт акта) розроблено за ініціативою Мінінфраструктури з метою збереженості залізничного рухомого складу, підвищення безпеки руху та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище під час перевезень залізничним транспортом вантажів Солі комової, технічної, концентрату мінерального «Галіт», який за властивостями близький до солі.

Проблема, яка потребує розв’язання:

На даний час вантажі Сіль комова, Сіль технічна та Концентрат мінеральний «Галіт» навантажуються у піввагони без захисту. Під впливом атмосферних опадів утворюється насичений розчин солі. Це призводить до:

– погіршення якості вантажу;

– втрати вантажу (видування, висипання вантажу, витікання розчину солі);

– руйнування вагонів – постійний контакт стінок та підлоги вагонів з сіллю прискорює їх корозію, що при тривалому використанні вагонів для таких перевезень призводить до їх псування;

– руйнуванню залізничних колій – висихаючи на ходових частинах вагона, сольовий розчин утворює шар солі на візках та елементах гальмівної системи, що може негативно вплинути на ефективність роботи гальмівної системи вагону;

– забруднення навколишнього середовища (засолювання землі).

Проєктом акта передбачено введення обов’язкового використання вагонних вкладишів або м’яких контейнерів під час перевезення на відкритому рухомому складі залізницею Солі комової, Соліа технічної та Концентрату мінерального «Галіт».

Таким чином буде зменшений вплив опадів на вантаж, виключено прямий контакт солі з кузовом вагону та можливість потрапляння сольового розчину на ходові частини та гальмівні елементи вагона.

✅ З текстом законопроєкту можна ознайомитись за посиланням

✅ Просимо розглянути та надати свої зауваження та пропозиції щодо зазначеного документу до 12.04.2021 р. на електронну адресу Федерації роботодавців транспорту України: office@frtukr.org, контактна особа: головний юрисконсульт Фуртас Світлана, (044) 529-90-74, (067) 279-55-73