Орест Климпуш: В Україні можуть встановити найвищі авіаційні збори в Європі

Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш звернувся до Міністра інфраструктури України Владислава Криклія щодо розгляду проекту наказу Міністерства інфраструктури «Про внесення змін до Ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування (АНО) повітряних   суден у повітряному просторі України».

У Федерації роботодавців транспорту відзначили, що у найбільших споживачів ринку послуг виникають питання обґрунтованості нових ставок плати за послуги з АНО, зазначених в даному проєкті наказу.

Запропонована ставка з АНО на підході та в районі аеродрому у розмірі 396,57 євро буде найвищою в Європі. Це буде на 48% вище від другої після України найвищої ставки на 2020 рік в Європі (Чехії – 268,77євро). Середня ставка по Європі становить 171,9 євро, що є нижчою за 210,0 євро, яка діє на сьогодні для аеропорту «Бориспіль».

Запропоноване різке підвищення ставок за АНО на підході та в районі аеродрому для міжнародного аеропорту «Бориспіль» зробить українську авіаційну галузь менш конкурентною. Зокрема, буде завдано шкоди залученню та втриманню міжнародних авіакомпаній «лоукостерів» («low-cost»).

Федерація роботодавців транспорту України вважає за необхідне доопрацювати зазначений проєкт Наказу. Федерація пропонує:

▪        Враховуючи рекомендацію Антимонопольного комітету України щодо застосування єдиних підходів розглянути можливість встановлення ставок з АНО на підході та в районі аеродрому для всіх українських аеропортів на рівні 210 євро, як сьогодні передбачено для аеропорту «Бориспіль». Федерація підтримує рівні умови, але не за найвищими ставками у Європі.

Крім того, у Федерації розуміють, що у зв’язку із закриттям повітряного простору над тимчасово окупованою територією Криму, а також Східною частиною України, держава втратила значну частину транзитного потенціалу та надходжень від авіакомпаній, що негативно вплинуло на фінансові показники ДП «Украерорух». Враховуючи це та задля запобігання дестабілізації роботи оператора надання аеронавігаційних послуг, ФРТУ пропонує Міністерству ініціювати прийняти Державної програму з розвитку та модернізації даного підприємства.

Нагадаємо, що 13 лютого 2020 року у Федерації роботодавців транспорту України проведено засідання авіаційного Комітету ФРТУ з обговорення зазначеного проекту Наказу з метою вироблення виваженої позиції та врахування інтересів авіакомпаній, оператора, аеропорту «Бориспіль», які є членами Федерації