Об’єднання зусиль громадськості та Київської облдержадміністрації задля збереження легальних пасажирських перевізників області

Федерацією роботодавців транспорту України, ГО «Український транспортний союз», асоціаціями та перевізниками області взято участь у нараді 25 червня 2020 року   під головуванням першого заступника голови Київської облдержадміністрації Олександра Склярова.

Приємно констатувати, що керівництво області дослухалось до звернень ФРТУ і ГО «УТС», організувавши зустріч для напрацювання взаємоузгоджених рішень з питань, порушених у наших зверненнях.

У зв’язку із запровадженням обмежень щодо здійснення пасажирських перевезень у внутрішньообласному сполученні на період карантину, ринок пасажирських перевезень витіснили «нелегальні перевізники». Ми звернулись до КОДА з проханням втрутитись у ситуацію та вжити наступних заходів:

  1. Скоординувати роботу правоохоронних (МВС, податкова поліція) та контрольних (Укртрансбезпека) органів (відповідно до статті 31 Закону України «Про місцеві державні адміністрації») по унеможливленню «нелегальних перевезень» шляхом фіксації порушень порядку провадження господарської діяльності (стаття 164 КУАП), Закону України «Про автомобільний транспорт» та Правил дорожнього руху в частині посадки/висадки пасажирів на зупинках громадського транспорту, в тому числі у другій смузі дороги.
  2. На найближче засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій винести питання обмеження перевезення пільгової категорії населення, що підлягають обов’язковій самоізоляції, а саме особи, які досягли 60-річного віку.
  3. Виключити з договорів про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування Розділ 3 «Тарифи на проїзд», яким встановлено регулювання тарифів на перевезення у внутрішньобласному сполученні, що у свою чергу суперечить постанові Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 240, якою було скасовано регулювання Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні.
  4. Надати право перевізникам під час введення карантинних обмежень самостійно визначати доцільність щодо зменшення кількості задіяних транспортних засобів на маршрутах.

На час проведення наради заходи 2 та 4 втратили свою актуальність у зв’язку із прийняттям постанови КМУ №435 від 03.06.2020.

Щодо координування роботи правоохоронних та контролюючих органів, заступником голови комітету ФРТУ Володимиром Баліним, було запропоновано створити реєстр «нелегальних перевізників», у який би перевізники, що здійснюють діяльність у правовому полі, вноситимуть інформацію про «нелегалів», що значно спростило б роботу правоохоронних та контролюючих органів.

Щодо виключення з договорів про організацію перевезень розділу «Тарифи на проїзд» КОДА, взято тайм-аут для більш глибокого дослідження питання та можливості його врегулювання з урахуванням інтересів перевізників, що здійснюють свою діяльність у правовому полі.

Під час наради громадськість на перевізники зауважили, що у  разі прийняття ще одного рішення про припинення пасажирських перевезень, ринок не переживе.

У ФТРУ сподіваються на подальшу взаємовигідну та плідну співпрацю з Київською облдержадміністрацією.