Зростання тарифу на передачу електроенергії є неприйнятним та непід’ємним для підприємств транспортної галузі України

Федерації роботодавців транспорту України стало відомо про намір НКРЕКП переглянути тариф на передачу електроенергії НЕК Укренерго та збільшити діючий розмір тарифу з 155,40 грн / МВт * год до 596,48 грн / МВт * год з 1 серпня 2020 року.

Повідомляємо, що зростання тарифу на передачу електроенергії НЕК Укренерго на 284% є неприйнятним та непід’ємним для підприємств транспортної галузі України, оскільки лише погіршить поточну складну ситуацію на підприємствах, які є великими споживачами електроенергії.

Так, за результатами 5 місяців 2020 р. обсяг вантажних перевезень транспортними підприємствами України знизився на 16,5%, порівняно з аналогічним періодом 2019 року, обсяг пасажирських перевезень  зменшився на 43,7%. Транспортні підприємства України перебувають у вкрай скрутному фінансовому становищі і за даних умов будь-який ріст затрат, особливо тарифу державної монополії, є неприпустимим.

Поточні умови роботи вже привели до ситуації, що державний оператор залізничних перевезень України АТ “Укрзалізниця” потребує багатомільярдної державної підтримки. Збільшення тарифу на передачу електроенергії НЕК Укренерго призведе до росту затрат АТ “Укрзалізниця” приблизно на 2 млрд.грн. в річному вимірі – кошти, які просто відсутні у компанії.

Підприємства портової галузі України, які, з одного боку, відчувають ефект світової економічної кризи, а з іншого боку, гостро потребують фінансових ресурсів для модернізації застарілої та зношеної портової інфраструктури, також не мають можливості сплачувати збільшений майже у 4 рази тариф на передачу електроенергії.

Всеукраїнське  об’єднання  організацій  роботодавців  транспорту «Федерація роботодавців транспорту України» направило лист до Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання і сферах енергетики та комунальних послуг з проханням недопустити підвищення тарифу на передачу електроенергії НЕК Укренерго та розглянути альтернативні шляхи акумулювання фінансових ресурсів для проведення розрахунків з виробниками електроенергії з відновлювальних джерел.