Україна та Естонія впровадять пілотний проєкт єдиної електронної накладної для авто перевізників

Україна та Естонія розпочнуть реалізацію пілотного проєкту провадження електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН) для автомобільних вантажоперевізників.

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, відповідної домовленості досягнуто під час зустрічі з міністром підприємництва та інформаційних технологій Естонії Крістіяном Ярваном.

Враховуючи той стрибок, який Україна здійснила в цифровізації держави за останні 2 роки, ми прагнемо вийти разом з нашими естонськими колегами на потужні спільні проєкти. Зокрема, залучення Естонії до проєкту е-ТТН дозволить вантажоперевізникам та вантажоотримувачам в Україні та Естонії позбутися обтяжливих бюрократичних процедур та зекономити кошти. Розпочинаємо технічні консультації щодо впровадження спільної е-ТТН”, — повідомив заступник міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Анатолій Комірний.

Зазначається, що спільна з Естонією реалізація пілотного проєкту е-ТТН також сприятиме розвитку цифрового транспортного коридору між Балтикою та Чорним морем. У перспективі ця робота може стати частиною великого проєкту ЄС із впровадження єдиної товарно-транспортної накладної (e-CMR).

Крім того, МІУ, Державна прикордонна служба та Державна митна служба працюють над впровадженням можливості електронного бронювання черги при перетині кордону. Зокрема, планується створити спеціальний сайт «Електронна черга перетину кордону» (Е-черга).

У квітні 2020 року Міністерство цифрової трансформації та Міністерство інфраструктури розпочали реалізацію пілотного проекту з впровадження в Україні електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН). Разом із запровадженням е-ТТН Україна планує приєднатися до Додаткового протоколу до Конвенції щодо договору міжнародного дорожнього перевезення вантажів про електронну накладну.

До масштабного російського вторгнення планувалося запустити е-ТТН в тестовому режимі з 1 квітня 2022 року, а уже із серпня система повинна була запрацювати у повноцінному режимі.