Звернення до президента України Володимира Зеленського від представників провідних галузей економіки України

Федерація роботодавців транспорту України разом з представниками інших провідних галузей економіки підписала звернення до Президента України Володимира Зеленського з закликом не допустити прийняття рішення, яке може поставити під загрозу економічну безпеку нашої країни через штучний довгостроковий дефіцит вагонів.

Ліст щодо загрози економічної безпеки внаслідок заборони наднормативного терміну використання вагонів підписали ВООРТ «Федерація роботодавців транспорту України” , ОП «Укрметалургпрм», Українська асоціація вапняної промисловості (УАВП), Українська наукова-промислова асоціація «УКРКОКС», Асоціація підприємств власників відомчого транспорту та операторів вантажних залізничних перевезень «Укрвідтранс», Українська зернова асоціація, Всеукраїнській Конгрес Фермерів, ГО «Агро-Продовольча рада», ГС «Аграрний союз України», ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», асоціація «Союз птахівників України», асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Українська асоціація прямого продажу, ВГО «Асоціація платників податків України», ВГО «Українська Федерація Індустрії Безпеки», ГС «Асоціація виробників України».

Також відповідний лист був направлений до Прем’єр-міністра України, Міністра інфраструктури, керівників інших міністерств та відомств України.

Обмеження строку експлуатації вантажних вагонів до нормативного призведе до колапсу на ринку вантажних перевезень та катастрофічного зриву відвантаження продукції. Це, в свою чергу, потягне за собою падіння надходжень до бюджету, втрати робочих місць та зриву проєкту «Велике будівництво». Тому необхідно не списувати вагони за віком, а посилити контроль за їхнім технічним станом, зазначено в листі.

Підписанти закликають президента Володимира Зеленського не вводити жодних обмежень щодо строку служби вагонів, натомість – у найкоротші терміни розробити та представити для публічного обговорення документи, які запровадять в Україні європейську систему контролю технічного стану вагонів та їх допуску до експлуатації.

«Просимо не допустити прийняття рішення, яке може поставити під загрозу економічну безпеку через штучний довгостроковий дефіцит вагонів, і дати Кабінету міністрів доручення напрацювати альтернативні ефективні пропозиції щодо покращення ситуації на ринку вантажних вагонів», – сказано в листі до Президента України.

ПОВНА ВЕРСІЯ ЛИСТА