Володимир Гусак: Ситуація в Укрзалізниці погіршується, перевезення вантажів затримуються, бізнес може чекати поставок місяцями

Генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак  в прямому ефірі  «Україна 24» прокоментував причини погіршення ситуації на українській залізниці.

На його думку, головна  проблема це дуже часта зміна  керівництва Укрзалізниці. «Тільки за останні сім років в компанії змінилось дванадцять перших керівників, більшість з яких мали статус виконуючі обов’язки. І проблема в тому, що всі вони приходять на короткий термін, мало хто може сформувати власну потужну команду, та Укрзалізниця продовжує далі працювати лише гірше», – сказав Володимир Гусак.

«Насправді, у нас були великі сподівання на те, що новий керівник Укрзалізниці Олександр Камишін зможе стабілізувати ситуацію, певні таки сподівання все ще залишаються, але на превеликий жаль з серпня цього року ситуація на УЗ тільки погіршується», – підкреслив він.  «Є  інтегральний показник, який показує ефективність роботи Укрзалізниці щодо організації управління рухом, це показник обігу вагонів. Так, у  червні поточного року середній оборот напіввагонів складав шість діб, зараз він зріс майже до 7,5 діб, а це погіршення на 25%.  Саме через це ми маємо кинути кинуті поїзди», – пояснив Генеральний директор ФРТУ.

«Взагалі Укрзалізниця багато в чому унікальна компанія, вона монополіст, але навіть у світі коли монополісти підвищують ціни на свої послуги, вони не зменшують якість цих послуг.  А що зробила Укрзалізниця починаючи з 1 вересня 2021 року? Було підвищено тарифи на 8%, але при цьому якість сервісу, якість послуг які надає УЗ погіршилася. І  така тенденція, на жаль, триває», – підкреслив генеральний директор ФРТУ.

Володимир Гусак нагадав, що з 1 січня 2022 року буде чергове підвищення тарифів на понад 30 % для першого класу, куди входить більшість українських вантажів  таких як вугілля, будівельні матеріали, руда.  «І можна було б сподіватися, що за таким підвищенням тарифів якість послуг Укрзалізниці  якщо не зросте, то принаймні не погіршиться. Але відбувається саме навпаки. Перспективи, на жаль, не дуже хороші, і ми не бачимо підстав для радикального покращення ситуації. Ми вважаємо, що керівництво української залізниці має якнайшвидше зосередитися на операційній діяльності, та на забезпеченні перевезень вантажів і пасажирів», – сказав він.