ФРТУ: Нова редакція наказу МІУ про обмеження терміну експлуатації вантажних вагонів містить виключно косметичні зміни

Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) відзначає, що нова редакція наказу МІУ про обмеження терміну експлуатації вантажних вагонів містить виключно косметичні зміни. Попри всі заяви МІУ, не було проведено нормального обговорення з представниками усіх зацікавлених сторін, передусім споживачів послуг української залізниці. Відтак, не змінено основний принцип наказу, проти якого виступає Федерація – адміністративні заходи щодо обмеження строків експлуатації вагонів на основі року випуску.

Федерація пропонує відмовитися від цього та натомість запровадити як критерій технічний стан рухомого складу. В разі необхідності підтримки виробників вагонів можна вживати такі заходи як державна підтримка, державне замовлення, пільгові кредити на придбання вітчизняної залізничної техніки та інше, без обмежень прав інших економічних суб’єктів. В крайньому разі, можна обговорювати обмеження на рівні не менше півтора (а не одного!) існуючого нормативного терміну служби й то лише для універсальних піввагонів та зерновозів.

ФРТУ вважає, що прийняття наказу в такій редакції призведе до непотрібного списання цілком справних вагонів. Нових вагонів у потрібній кількості на заміну побудовано не буде, адже і в новій редакції немає жодної згадки про джерела фінансування нових вагонів. Наслідком буде дефіцит вагонів і подальше падіння перевезень на укрзалізниці. В результаті матиме місце зниження промислового і сільскогосподарського виробництва в Україні з мільярдними втратами валютних та податкових надходжень. ФРТУ виступає проти прийняття проекту наказу в цій редакції.

Більш детально позиція ФРТУ буде представлена пізніше.