Володимир Гусак: Без реформи всі гроші, які Укрзалізниця збере з економіки шляхом підвищення тарифів, будуть просто розтринькані.

Генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак прокоментував  в ефірі телеканалу «Україна 24» ініціативу Мінінфраструктури  щодо підвищення тарифів на залізничні перевезення та пояснів  чому «Укрзалізниця» не хоче розкривати собівартість тарифів.

«Проблема в тому що в «Укрзалізниці»  немає чіткого обліку і чіткого розділення собівартості за вантажами. Тобто все, що УЗ може сказати про свою собівартість – це загальна собівартість. Це як в класичному прикладі  – середньої температури по лікарні, тобто середня температура по лікарні може бути 36,6,  але в когось буде 40, а у іншого – вже йти до 0», – сказав Генеральний директор ФРТУ.

На його думку використовувати данні «Укрзалізниці»  щодо загальної собівартості для прийняття та обґрунтування будь яких управлінських рішень некоректно і недоцільно. За словами Володимира Гусака, проблема ще ширше – питання в тому, що в УЗ зараз  немає повноцінного керівництва, і така ситуація відбувається вже кілька років. Так, за останні два роки в УЗ було 5 керівників (тобто середній термін перебування на посаді –менш ніж півроку). За останні 7 років змінилося 11 керівників «Укрзалізниці». Володимир Гусак нагадав, що зараз в «Укрзалізниці» закінчились повноваження майже всіх членів Наглядової ради, вони продовжені лиш тимчасово. Є виконуючий обов’язки Голови правління і виконуючий обов’язки членів правління. І без повноцінного керівництва всі гроші, які УЗ збере за рахунок підвищення тарифів,  будуть просто розтриньканні. А таке  значне підвищення залізничних тарифів болюче вдарить по економіці країни, а особливо по вугільній та цементній галузях.

Необхідно провести давно назрілу реформу “Укрзалізниці”, а не  займатися  черговим підвищенням тарифів на старій та віджилій базі.  «Ми вважаємо, що передусім повинна бути призначена компетентна Наглядова рада, яка в свою чергу  має привести професійний і мотивований менеджмент. Потім зрештою повинна буди здійснена довгоочікувана і необхідна реформа УЗ, з виділенням оператора інфраструктури, з виділенням вантажних перевезень, виділенням пасажирських перевезень та  інших напрямів. І тоді вже не буде необхідності  підвищувати всі тарифи, бо конкуренція вирішить проблеми там де вона є», – підкреслив Генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України.

 

Відео за посиланням