Торгівля-2022: третину імпорту товарів в Україну привезли міжнародні автомобільні перевізники

Третину імпорту товарів в Україну  у 2022 р. привезли міжнародні автомобільні перевізники – повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури

Імпорт

Понад 30 млн тонн імпортних товарів за минулий рік було доставлено в Україну загалом, з них майже 11 млн тонн – вантажівками.
Обсяг імпорту найбільш стрімко збільшувався з березня до травня. У цей час галузі вдалось повернутись до обсягу міжнародних автомобільних вантажних перевезень, який Україна мала до повномасштабного вторгнення росії. Від травня до останнього дня року обсяг імпортних товарів, які були ввезені в країну автотранспортом постійно і поступово збільшувався.
На другому місці за обсягом завезеного в країну імпорту залізниця (9,89 млн тонн), а на третьому морський транспорт (7,16 млн тонн).
   
Експорт
Лідером в експорті товарів за підсумками минулого року став морський транспорт з 53,86 млн тонн. На другому місці – залізниця (33,73 млн тонн). На третьому – автомобільний транспорт (12 млн тонн).
Загалом у 2022 році Україна експортувала майже 99,8 млн тонн товарів та імпортувала – понад 30,34 млн тонн товарів. Вартість експорту склала майже 44,2 млрд дол, а імпорту – більш як 54,5 млрд дол.
  
Ключовими факторами нормалізації торговельної логістики в 2022 році стали:
– укладання з ООН та Туреччиною «Зернової ініціативи», яка дозволила розблокувати порти Великої Одеси
– підписання Угоди про лібералізацію вантажних автомобільних перевезень з ЄС
– розвиток прикордонної інфраструктури, зокрема збільшення пропускної спроможності існуючих автомобільних та залізничних пунктів пропуску, а також відкриття нових
– нарощування вантажоперевалки в портах Дунайського портового кластеру.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури