Рух пунктом пропуску «Ягодин – Дорогуськ» розблоковано

У результаті перемовин із Міністерством інфраструктури та розвитку Польщі, керівництвом Люблінського воєводства вдалось розблокувати рух пунктом пропуску «Ягодин – Дорогуськ». З 15 травня рух вантажівок відновлено у звичайному режимі.
«Страйк, що тривав більше 10 днів, спричинив для наших перевізників та експортерів значні збитки. Проте ми змогли знайти рішення та домовитись про розблокування руху. Я вдячний нашим польським колегам за спільне рішення та повернення до виконання положень «транспортного безвізу» та домовленостей щодо пропускної здатності «Ягодин – Дорогуськ», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктуриОлександр Кубраков.
Раніше 7 травня Міністерство ухвалило рішення про тимчасову зупинку вимоги щодо наявності дозволів для польських перевізників, які здійснюють перевезення до України з будь-якої країни Європейського Союзу. Це була одна із ключових вимог польських страйкарів. Водночас, позиція Міністерства полягає в тому, що такі перевезення потребують дозволів та не є двосторонніми. Наразі очікується роз’яснення від Європейської Комісії.
Нагадаємо, водії зможуть зареєструватись на перетин кордону у пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» на сайті чи у застосунку єЧерга https://echerha.gov.ua/.
Міністерство відновленняhttps://mtu.gov.ua/news/34298.html