Мінвідновлення: за новою прозорою системою моряки отримали майже 2000 кваліфікаційних документів

Дипломування проходить у ході повної перебудови системи та її діджиталізації, які були запущені в грудні 2022 року. Змінено підхід до процедури проходження іспитів і отримання кваліфікаційних документів моряків. Ці процеси відбуваються за спрощеною та прозорою процедурою відповідно до міжнародних вимог.
Єдиним кваліфікаційним тестом для моряків на підтвердження/подовження кваліфікації є всесвітньо визнаний тест CES 6.0. Результати іспиту оформлюються автоматично за допомогою системи комп’ютерного тестування, а отже це унеможливлює зовнішній вплив.
План Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури – максимально оцифрувати державні послуги та мінімізувати корупційні ризики. Системна корупція у сфері дипломування моряків повинна відійти у минуле. Наступний крок – запуск послуг для моряків через портал Дія.
Довідково. Щоб отримати кваліфікаційні документи, треба звернутись до Адміністрації судноплавства або Моррічсервіс у встановленому порядку. Державна кваліфікаційна комісія моряків працює у Києві та Одесі.
Наразі команда Міністерства відновлення, Адміністрації судноплавства у співпраці з USAID / UK aid проєктом TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах працює над впровадженням онлайн послуги у сфері дипломування.
Міністерство відновлення