росія намагається створити світову продовольчу кризу, блокуючи українські порти — Шмигаль

росія продовжує блокувати українські морські порти, намагаючись створити продовольчу загрозу для всього світу. Це чергова криза, яку росія намагається згенерувати після енергетичної та міграційної. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє «Урядовий портал».

90 млн тонн аграрної продукції ми не можемо нормально доставляти до країн Європи, Азії та Африки. З нашими партнерами ми обговорюємо необхідність створення зелених транспортних коридорів, аби безпечно доставляти вантажі морем. В іншому випадку світу загрожує світова продовольча криза, яка може тривати декілька років. Це глобальний виклик для всього світу”, — зазначив очільник українського уряду на зустрічі з прем’єр-міністром Ісландії Катрін Якобсдоттір в четвер, 5 травня.

Шмигаль наголосив на важливості консолідації зусиль міжнародної спільноти, аби зупинити Росію та її спроби підірвати стабільність у всьому світі. За його словами, світова спільнота має бути об’єднана як ніколи, щоб тиснути на росію та змусити їх зупинити блокаду українських портів. Необхідно забезпечити постачання української аграрної та іншої продукції до ЄС.

Вони ведуть війну не тільки проти України, вони воюють проти всього демократичного світу. Аби ми могли ефективно та консолідовано протистояти, нам необхідні чотири речі, на яких я постійно наголошую. Зброя, санкції, фінансування нашої країни для підтримки макрофінансової стабільності. Надважливим також залишається необхідність надання Україні європейської перспективи”, — підкреслив він.

Раніше виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі заявив, що війна в Україні та блокування українських портів росією, що розв’язала цю війну, загрожує економічним колапсом сільського господарства України — країни, яка годує 400 млн осіб у всьому світі.

До російського військового вторгнення Україна щомісяця експортувала до 5 млн тонн сільгосппродукції через порти Одеси і Миколаєва, проте зараз через їх морську блокаду з боку рф  країна може щомісяця перевозити близько 500 тис. тонн зернових. Цей показник можна збільшити до 2-3 млн тонн, наростивши пропускну здатність залізничних і логістичних переходів на кордонах з країнами ЄС.

Україна шукає нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових є маршрут через порт Констанца в Румунії. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти на Балтійському морі.

До початку війни Україна входила до топ-5 постачальників зернових і олійних культур у світі.

Порти України