Польща готова допомогти Україні з пальним. Долучить два порти

Польща допоможе Україні подолати кризу з пальним та забезпечити додаткове постачання нафтопродуктів через свої порти. Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко за результатами зустрічі з віцепрем’єром Польщі Яцеком Сасіним та міністрами енергетики Литви й Румунії, передає видання Wprost.

“Ми говорили про паливну кризу. Обговорили, якими мають бути транспортні шляхи. Йдеться про постачання з портів Гданськ чи Свиноуйсьце. Ми бачимо велику готовність з боку Польщі допомогти нам вирішити цю паливну кризу”, – цитує видання Свириденко.

За словами Яцека Сасіна, Польща є майже 100% імпортером сирої нафти та значною мірою імпортером готової продукції нафтохімії.

“Ми можемо бути посередником для України. Є такі прозаїчні труднощі, як різна ширина колії між Польщею та Україною. Тому потрібне ефективне перевантаження транспортом”, – сказав віцепрем’єр.
Він додав, що польські компанії, зокрема державні, також готові допомогти Україні у відновленні зруйнованої війною енергетичної інфраструктури.

 

Ліга. Бізнес