Порти всіх країн ЄС закрилися для суден під російським прапором

У всіх державах Європейського союзу, які мають морські або річкові порти, з неділі, 17 квітня, почала діяти директива ЄС про заборону входу до портів суден, що пов’язані з рф. Про це повідомляє «Європейська правда».

П’ятий пакет санкцій ЄС містить норму про те, що вхід до морських і річкових портів заборонений для всіх суден, зареєстрованих під російським прапором. Як порахували у Єврокомісії, наразі під російським прапором зареєстровано 2873 торгових судна, всі вони потраплять під санкції. Зміна формальної реєстрації не допоможе обійти цю санкцію: рішення ЄС поширюється також на усі судна, що позбавилися російського прапора після 24 лютого 2022 року.

Існує загальноєвропейський виняток з цього правила – рішення не буде поширюватися на ті судна, що опинилися у скруті – наприклад, подали сигнал SOS (Mayday). Рішення про їх допуск буде ухвалюватися індивідуально.

Також державам-членам дозволено ухвалювати обґрунтовані винятки, як-то для суден, які перевозять енергоносії, продукти харчування та фармацевтичні препарати до країн ЄС.

Деякі держави, як-то Естонія, окремо наголошують, що заборона буде стосуватися також приватних яхт та пасажирських суден, що не перевозять комерційний вантаж. В Естонії вирішили, що норма діятиме для суден понад 15 метрів довжиною, розрахованих на 12 людей та більше.

Наприкінці лютого заходити до своїх портів всім російським суднам заборонила Велика Британія. Для суден, що належать російським власникам або зареєстровані в росії, закрила свої води та порти також Канада.

Порти України