Огляд основних законодавчих ініціатив у транспортній галузі (04.08.2020-10.08.2020)

Федерація роботодавців транспорту України проводить відстеження змін в правовому полі та експертизу проектів законів, нормативно-правових актів з питань, що стосуються прав та інтересів роботодавців транспортної галузі.

У період з 4 по 10 серпня 2020 року  йде обговорення наступних законодавчих ініціатив:

Проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення»

Проєкт Закону  розроблено з огляду на необхідність виправлення ситуації на ринку, коли через недієвість та неактуальність наявних інструментів регулювання та контролю ринок пасажирських перевезень на таксі та легковими автомобілями на замовлення фактично опинився поза межами державного регулювання, що свідчить про неефективність поточної регуляторної політики та її некоректність щодо умов, які фактично склалися на ринку.

Проєкт Закону про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу

Проєктом Закону пропонується визначити умови, при дотриманні яких, моряки мають право на отримання повторного підтвердження своїй компетентності для роботи на суднах без складання іспитів у державних кваліфікаційних комісіях .

Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 451».

Метою розроблення проєкту акта є вдосконалення законодавчого врегулювання ринку послуг сфери морських портів в Україні, задоволення потреб суспільства, економіки у перевезенні вантажів та контролю з боку держави у галузі надання цих послуг, виключення штучних перепон у вільному здійсненні господарської діяльності та лобіювання інтересів приватного сектору, викорінення корумпованої економічної моделі, яка не має на меті створення сильної економіки та спрощення умов ведення бізнесу, розвиток зовнішньоекономічної діяльності країни, а також покращення інвестиційної привабливості України.

Проєкт наказу Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги»

Проєктом наказу передбачається уніфікація тарифів на перевезення порожніх вагонів, встановлення єдиного коефіцієнта до тарифів Збірника тарифів та встановлення тарифів на рівні собівартості, які реалізуються тільки шляхом внесення відповідних змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги.

Дані законодавчі ініціативи опрацьовується членськими організаціями Федерації роботодавців транспорту України.  Федерація завжди відкрита для обговорення та спільної роботи з удосконалення національного законодавства для транспортної галузі.