ФРТУ звернулась до Прем’єр-міністра України щодо рішення Уряду про реалізацію проекту з організації управління чергами автотранспорту перед міжнародними автомобільними пунктами пропуску «Електронна черга перетину кордону».

Відповідний лист за підписом Голови ФРТУ Ореста Климпуша було надіслано Прем’єр-міністру України Д. Шмигалю.

У листі вказано «як нам відомо з офіційного сайту Кабінету Міністрів України, на своєму засіданні 9 грудня поточного року Уряд прийняв рішення про реалізацію проекту з організації управління чергами автотранспорту перед міжнародними автомобільними пунктами пропуску «Електронна черга перетину кордону».  Прийняте рішення викликало глибоке обурення представників галузі міжнародних автомобільних перевезень.

Федерація у цілому підтримує створення належної інфраструктури сервісних зон перед пунктами пропуску. Разом з цим, запровадження сервісу електронної черги без відповідної підготовки та узгодження з користувачами такого сервісу, на нашу думку, призведе до стихійного блокування під’їздів до пункту пропуску та зведення нанівець ідеї цивілізованого перетину кордону. Це в свою чергу, призведе до відповідної реакції суміжних країн.

Як ми вже неодноразово наголошували, негативний досвід запровадження електронних черг, зокрема у країнах Балтії та Білорусії призводить до тривалих затримок при перетині кордону.
Федерація роботодавців України вимагає відтермінувати рішення про надання їм такого «сервісу» за їх рахунок та повернутися до розгляду цього питання після завершення будівництва сервісних зон та визначення прозорого механізму перетину кордону з використанням електронних сервісів.»