ФРТУ просить Кабінет Міністрів України не допустити повернення корупційного свавілля у морських портах, яке шкодить економіці та іміджу нашої країни

Федерація роботодавців транспорту України вважає неприпустимою ініціативу надання Державної екологічної  інспекції статусу правоохоронного органу. Свою принципову позицію у ФРТУ  висловили в листі до Прем’єр – міністра України. У Федерації вважають, що подібна ініціатива матиме негативний ефект для бізнесу та поверне корупційне свавілля у морських портах, яке шкодить економіці та іміджу нашої країни.

Існуюче сьогодні нормативне регулювання питань реалізації повноважені Держекоінспекції у морських портах в повній мірі відповідає Конституції України, Кодексу торговельного мореплавства України, Закону України «Про морські порти України»,  Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»

Нагадаємо, що чинна правова регламентація перевірки фактів забруднення з суден у внутрішніх морських водах та територіальному морі регулюється діючими нормативними актами Кабінету Міністрів України та не вимагає додаткового регулювання, а саме:

1) Правила охорони внутрішніх морських вод і територіального моря від забруднення та засмічення, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. № 269.

2) Порядок взаємодії державного підприємства “Адміністрація морських портів України” та Державної екологічної інспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) забруднюючих речовин у межах акваторії морського порту, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2019 р. № 670.

3) Порядок перевірки, взяття проб води та проведення їх аналізу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 828.

Ухвалення Кабінетом Міністрів України зазначених Постанов – це результат тривалого діалогу із бізнесом, який потерпав від неправомірних дій інспекторів Державної екологічної інспекції, що здійснювали безпідставні перевірки та затримання суден у морських портах України.