ФЕДЕРАЦІЯ РОБОТОДАВЦІВ ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ НА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ ПІДБИЛА ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 2021 РІК

25 листопада 2021 року  відбулися Звітно-виборчі Загальні збори Федерації роботодавців транспорту України під головуванням Голови Федерації Ореста Климпуша. Загальні Збори відбувалися в гібридному формі офлайн та онлайн- режимі на платформі Zoom.

У Загальних зборах Федерації взяли участь керівники обласних організації роботодавців транспорту, генеральний директор ФРТУ Володимир Гусак,  заступники Голови Федерації: Леонід Костюченко, Анастасія Астаніна, Олександр Смирнов (заступник Голови Президії ФРТУ у сфері морського транспорту ), керівництво Комітетів ФРТУ:  Володимир Севрюков,  Валерій Поліщук, Анатолій Редзюк, Володимир Балін, Володимир Галушко, Дмитро Демидович, а також представник Міністерства інфраструктури Олександр Задорожний (директор департаменту автомобільних перевезень та безпеки на транспорті ) та  представники  підприємств-членів Федерації.

В своєму виступі Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш наголосив: «Цей рік автотранспортна галузь проживає у пошуку нестандартних, інноваційних рішень роботи підприємств в умовах адаптивного карантину.  Роботодавці були вимушені оптимізувати роботу  в умовах стагнації. В порівняні з 2020 роком авіаційна галузь  почала відновлювати роботу та нарощувати обороти, підприємства автомобільної галузі знаходяться, й до сьогодні, в непростих умовах: пасажиропотік знизився, ціни на пальне  зросли. Радує стабільність у морській галузі. У Федерації вкрай стурбовані ситуацією АТ «Укрзалізниця», яка спрямована не на плідну та продуктивну співпрацю з бізнесом, а навпаки. Основний напрямок над яким працювала ФРТУ у цьому році, і продовжує працювати – це підтримка роботодавців в умовах пандемії. Федерація неодноразово зверталась до Уряду, профільного міністерства з пропозиціями щодо запровадження податкових канікул, відстрочки сплати по кредитам та фінансової підтримки підприємств транспортної галузі, вжиття заходів по боротьбі з «нелегальними перевізниками».

Не дивлячись на непрості умови, у Федерації продовжувалась робота.  У своєї доповіді Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш розповів про ключові питання, на яких фокусувалася  діяльність ФРТУ  у 2021 році, таких як:

 • Надання до Уряду та МІУ ініціатив по стабілізації роботи транспортної галузі в умовах запровадження карантинних заходів.
 • Зняття адміністративних санкцій з перевізників (водіїв) за перевезення не вакцинованих пасажирів.
 • Підтримка законодавчих ініціатив міністерства щодо допуску до ринку автомобільних перевізників (регламент 1071/2009).
 • Врегулювання питання компенсацій перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян; підтримка законопроекту Мінсоцполітики «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом».
 • Забезпечення чесних умов конкуренції завдяки однаковому застосуванню спільних правил допуску до діяльності оператора з надання соціально значущих послуг з перевезення пасажирів, встановлення договірних взаємовідношень між організатором перевезень та оператором з надання соціально значущих послуг з перевезення пасажирів (імплементація вимог Європейських регламентів 1370/2007).
 • Вдосконалення роботи з проведення конкурсу на пасажирських перевезення уміжобласному та внутрішньо обласному сполучені.
 • Напрацювання механізмів діяльності автостанцій в межах підзаконних нормативно-правових актів
 • Постійно приділяється увага врегулюванню питання забезпечення дозволами на міжнародні перевезення.
 • Врегулювання діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення.
 • Ратифікація Угоди про «відкрите небо» між ЄС та Україною. Виклики, завдання з її  імплементації.
 • Питання підтримки моряків, які працюють на суднах у міжнародному сполучені.
 • Врегулювання питання найму та працевлаштування моряків
 • Приведенням у відповідність до вимог ЄС питань обов’язкового технічного контролю колісних транспортних засобів.
 • Перегляд терміну проведення періодичних медичних оглядів водіїв транспортних засобів з урахуванням європейського досвіду (з 1 до 3 років)
 • Необхідності створення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту» (з урахуванням пропозицій ФРТУ).
 • Формування зваженого підходу до продовження наднормативного терміну використання вагонів на залізничному транспорті.
 • Запобігання необґрунтованому  збільшенню тарифів на вантажні залізничні перевезення.

Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш зазначив, що більшість з озвучених питань залишаються для Федерації першочерговими і на 2022 рік.

Орест Климпуш відзначив, що за рік  Федерація роботодавців транспорту України розширила представництво у складі робочих груп при центральних органах виконавчої влади. ФРТУ працює у складі Національної тристоронньої соціально-економічної ради, СПО роботодавців,  Конфедерації роботодавців України, Громадських рад при Державіаслужбі, Укравтодорі та Державній регуляторній службі України, Антикризовому штабі із відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця».  Федерація представлена у 17 робочих групах та комісій при Міністерстві інфраструктури України, Міністерстві соціальної політики України, Міністерстві економіки України, Комітеті Верховної Ради України з питань транспорту та інших. Продовжується активна співпраця ФРТУ з галузевими профспілками у сфері автомобільного, морського та авіаційного транспорту.

Генеральний директор ФРТУ Володимир Гусак розповів про діяльність Федерації роботодавців транспорту України в сфері залізничного транспорту. Він зазначив, що 2021 рік мав би стати для залізничної галузі як вбачається із плану заходів з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року, зокрема запровадження вертикально-інтегрованої системи управління з належним стратегічним плануванням ресурсів в короткостроковій перспективі, а також забезпечення відокремлення оператора інфраструктури від вантажних та пасажирських перевізників     здійснення структурних перетворень АТ “Укрзалізниця”, утворення бізнес-вертикалей за видами діяльності.  Натомість, цей рік став роком необґрунтованого  підняття тарифів на вантажні перевезення та зміни керівного складу Укрзалізниці, так з кінця 2020 року  по сьогодні вже  тричі змінювався керівник УЗ.

Володимир Гусак відзначив  п’ять основних завдань, на яких фокусувалась робота ФРТУ по захисту інтересів  організацій – членів Федерації, які користуються послугами АТ «Укрзалізниця»: робота з комітетом ВРУ по врахуванню пропозицій Федерації до законопроєкту Про залізничний транспорт», вжиття заходів для пришвидшення прийняття ЗУ «Про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту», запобігання необґрунтованому  збільшенню тарифів на вантажні залізничні перевезення, формування зваженого підходу до продовження наднормативного терміну використання вагонів на залізничному транспорті, недопущення  збільшення тарифів на електроенергію на 2021 рік.

Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш виділив топ-7 завдань ФРТУ на 2021 рік:

 1. Продовження роботи з пошуку шляхів для прийняття рішень про підтримку транспортної галузі в умовах пандемії.
 2. Вжиття заході по реалізації Дорожньої карти для автотранспортної галузі на 2020-2022.
 3. Підтримка на всіх рівнях законопроекту «Про корпоратизацію АМПУ».
 4. Участь у підготовці Дорожньої карти з імплементації угоди про «відкрите небо»
 5. Продовження роботи з комітетом ВРУ з питань транспорту по врахуванню пропозицій ФРТУ у  законопроекті «Про залізничний транспорт»  (реєстр 1196-1).
 6. Участь у роботі над законопроєктом «Про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту» (НКРТ).
 7. Вжиття заходів по активізації роботи зі сторони міністерства по відновленню продуктивної роботи в рамках Галузевих Угод у сфері морської, авіаційної та автомобільної галузей.

Загальні збори затвердили Звіт про результати роботи ФРТУ, Звіт ревізійної комісії. Прийняли за основу план роботи Федерації на 2022 рік та обрали на новий термін керівний склад ФРТУ: Головою Федерації – Климпуша Ореста. Заступниками Голови Федерації за відповідними напрямками роботи:  Костюченко Леоніда Михайловича – заступником з питань автомобільного транспорту та міжнародних перевезень, Смирнова Олександра Олександровича – заступником з питань морського транспорту,  Астаніну Анастасію Володимирівну – заступником з питань авіаційного транспорту