ФЕДЕРАЦІЯ РОБОТОДАВЦІВ ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ НА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ ПІДБИЛА ПІДСУМКИ РОБОТИ ЗА 2020 РІК

26 листопада 2020 року  відбулися Загальні збори Федерації роботодавців транспорту України під головуванням Голови Федерації Ореста Климпуша. В умовах пандемії коронавірусу COVID-19 в цьому році Загальні Збори відбувалися в режимі онлайн на платформі Zoom.

У Загальних зборах взяли участь: керівники 21 обласної організації роботодавців транспорту, Генеральний директор ФРТУ Володимир Гусак,  заступники Голови Федерації: Леонід Костюченко (заступник Голови Президії ФРТУ у сфері автомобільного транспорту, президент АсМАП) , Ельбрус Абдулаєв (заступник Голови Президії ФРТУ у сфері залізничного транспорту), Анастасія Астаніна (заступник Голови Президії ФРТУ у сфері авіаційного транспорту ), Олександр Смирнов (заступник Голови Президії ФРТУ у сфері морського транспорту ). Керівництво Комітетів ФРТУ:  Володимир Севрюков (голова Комітету ФРТУ  у сфері морського транспорту),  Валерій Поліщук  (голова Комітету ФРТУ з питань авіаційного транспорту), Анатолій Редзюк (голова Комітету ФРТУ у сфері автомобільного транспорту), Володимир Балін  (заступник Голови Комітету ФРТУ у сфері автомобільного транспорту, директор ТОВ «УТС»), Володимир Галушко (голова Комітету ФРТУ  у сфері  дорожнього господарства), Дмитро Демидович (голова Комітету ФРТУ в сфері залізничного транспорту), Віра Якименко (заступник Голови ревізійної комісії ФРТУ). Представники  підприємств-членів: Володимир Вакуленко (голова Профспілки автомобільного транспорту України), Олексій Мірошниченко (виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України), Михайло Кіреєв (голова профспілки працівників морського транспорту України), Михайло Козич (голова профспілки авіапрацівників України), Роман Панчук  (начальник відділу стратегічного розвитку ДП «АМПУ»).

В своєму виступі Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш наголосив: «2020 рік став роком викликів для усієї держави у тому числі і неймовірно складним для транспортної галузі. Повна зупинка пасажирських перевезень у авіаційній, автомобільній та залізничній галузях, навесні поставила роботодавців у складні умови. Й до сьогодні в умовах адаптивного карантину бізнес перебуває в умовах стагнації та пошуку нових можливостей. Основний і не запланований напрямок над яким працювала ФРТУ у цьому році, і продовжує працювати – це підтримка роботодавців в умовах пандемії».

Не дивлячись на непрості умови, у Федерації продовжувалась робота, так, за рік  ФРТУ зміцнила співпрацю з Міністерством інфраструктури України, галузевими профспілками щодо актуальних питань розвитку транспорту та захисту прав роботодавців  транспортної галузі. Суттєво посилено участь та представництво ФРТУ у складі дорадчих колегіальних органів різного рівня – експертній раді Мінінфраструктури, представники ФРТУ беруть участь у 14 робочих груп та комісіях при МІУ, громадських радах при Державній авіаційній службі, Укравтодорі, Державній регуляторній службі України, комітетах при Мінінфраструктури, Мінсоцполітики та Мінекономіки, а також комітеті Верховної Ради України з питань транспорту. Федерація є єдиною репрезентативною стороною соціального діалогу між Урядом країни та приватним сектором в галузі транспорту, офіційною стороною соціально-економічного партнерства у переговорах та підписанні тристоронньої галузевої угоди з Міністерством інфраструктури України та профспілками в сфері автомобільного транспорту, є дійсним членом Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президенті України  від сторони роботодавців.

У своєї доповіді Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш розповів про ключові питання, на яких фокусувалася  діяльність ФРТУ  у 2020 році, таких як:

 • Надання до Уряду та МІУ ініціатив по стабілізації роботи транспортної галузі в умовах запровадження карантинних заходів, а саме: не впроваджувати заходи з повної зупинки пасажирських перевезень; запровадження пільгового кредитування у кризовий період; введення податкових канікул під час карантинних обмежень та періоду дії адаптивного карантину.
 • Підготовка програмного документу з визначення 6 пріоритетних напрямів для автотранспортної галузі. ФРТУ спільно з членськими організаціями та за активної участі ГО «Український транспортний Союз» підготовлено Дорожню карту по автотранспортній галузі на 2020-2021 роки, яка повністю узгоджена та підтримана Мінінфраструктури.
 • Підтримка законодавчих ініціатив міністерства щодо допуску до ринку автомобільних перевізників (регламент 1071/2009).
 • Врегулювання питання компенсацій перевізникам за перевезення пільгових категорій громадян; підтримка законопроекту Мінсоцполітики «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом».
 • Забезпечення чесних умов конкуренції завдяки однаковому застосуванню спільних правил допуску до діяльності оператора з надання соціально значущих послуг з перевезення пасажирів, встановлення договірних взаємовідношень між організатором перевезень та оператором з надання соціально значущих послуг з перевезення пасажирів (імплементація вимог Європейських регламентів 1370/2007).
 • Врегулювання діяльності з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів на таксі та легковими автомобілями на замовлення.
 • Регулювання питання різних підходів при встановленні ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування повітряних суден, зокрема по київському регіону.
 • Підтримка ініціативи АМПУ щодо його корпоратизації.
 • Зупинення ініціатив Державної екологічної інспекції, спрямованих на поновлення перевірок у морських портах.
 • Підтримка законопроекту «Про внутрішній водний транспорт».
 • Врегулювання питання забезпечення дозволами на міжнародні перевезення.
 • Приведенням у відповідність до вимог ЄС питань обов’язкового технічного контролю колісних транспортних засобів.
 • Перегляд терміну проведення періодичних медичних оглядів водіїв транспортних засобів з урахуванням європейського досвіду (з 1 до 3 років).
 • Підготовка пропозицій до Плану заходів на 2020-2022 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030.
 • Підготовка пропозицій до Проекту Концепції та Плану реалізації державної політики Програми діяльності КМУ.
 • Підготовка пропозицій та активна участь у розробці Національної економічної стратегії України до 2030 року Кабінету Міністрів України (блок «Транспорт та інфраструктура»).

Також Голова ФРТУ Орест Климпуш зазначив, що цього  року Федерація посилила свій напрямок у сфері залізничного транспорту.  До складу  Федерації  увійшов потужний гравець ринку ТОВ «МЕТІНВЕСТ-ШІППІНГ».

Генеральний директор ФРТУ Володимир Гусак розповів про діяльність Федерації роботодавців транспорту України в сфері залізничного транспорту. «Федерація займала послідовну та подекуди жорстку позицію щодо інтересів вантажовідправників в ці скрутний  економічний час. В такі часи для економіки не можна підвищувати тарифи державних монополій або якось обмежувати права бізнесу, права вантажовласників», – сказав Володимир Гусак. Він нагадав, що ще наприкінці минулого року ФРТУ підготувала пропозиції для Міністра інфраструктурі України, аби не допустити автоматичної індексації тарифів на залізничні вантажоперевезення. Тоді був винесений на обговорення та погодження проект відповідної постанови Кабміну «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 1392». Завдяки спільним зусиллям громадськості, бізнесу та Федерації роботодавців транспорту України  цей проект не був погоджений та  зміни досі не прийняті.  Володимир Гусак розповів про роботу Федерації щодо формування зваженого підходу до продовження наднормативного терміну використання вагонів на залізничному транспорті, недопущення необґрунтованого підвищення вартості залізничних перевезень вантажних вагонів у порожньому стані, а також запобігання збільшенню тарифів на електроенергію на 2020-2021 рік.

Голова Федерації роботодавців транспорту України Орест Климпуш виділив топ-7 завдань ФРТУ на 2021 рік:  продовження роботи з пошуку шляхів для прийняття рішень про підтримку транспортної галузі в умовах пандемії; вжиття заходів по реалізації Дорожньої карти для автотранспортної галузі на 2020-2021; підтримка на всіх рівнях законопроекту «Про корпоратизацію АМПУ»; участь в доопрацюванні проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов укладання договорів, на підставі яких здійснюється компенсація інвестицій, внесених суб’єктами господарювання у стратегічні об’єкти портової інфраструктури»; продовження роботи з комітетом ВРУ з питань транспорту  по врахуванню пропозицій ФРТУ –  у  законопроекті «Про залізничний транспорт»; участь у роботі над законопроєктом «Про національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту»; вжиття заходів по активізації роботи зі сторони Міністерства інфраструктури по формуванню складу робочої групи для підведення підсумків виконання Галузевих угод, їх перегляду та укладанню на новий термін.

Загальні збори затвердили Звіт про результати роботи ФРТУ та Звіт ревізійної комісії та прийняли за основу план роботи Федерації на 2021 рік. Роботу Федерації учасники Загальних зборів за звітний період визнали задовільною.