Виступ Голови Федераціі роботодавців транспорту України Ореста Климуша на прес-конференції «Стан автотранспортної галузі України на грані економічного краху. Які термінові рішення повинна прийняти влада?»

14 серпня 2020 року відбулася  прес-конференція на тему: «Стан автотранспортної галузі України на грані економічного краху. Які термінові рішення повинна прийняти влада?».  У прес-конференції взяли участь: Голова Федерації роботодавців транспорту України, Орест Климпуш; Президент Асоціації міжнародних перевізників України, Леонід Костюченко; представник Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні Віктор Гербеда; голова Профспілки таксистів України Василь Попік; Перший віце-президент ГО «Український транспортний союз» Володимир Балін; голова ГО «Українська таксомоторна асоціація» Андрій Антонюк.

 

Під час прес-конференції обговорені наступні питання: про необхідність отримання додаткових квот дозволів на здійснення закордонних перевезень; про боротьбу з нелегальними перевезеннями; про стан професійної компетентності водіїв для зниження аварійності на автомобільних дорогах; про законодавче забезпечення підприємницької і професійної діяльності в автомобільній галузі та інші. Крім того, було анонсування проведення  Всеукраїнського  Форуму автомобілістів у жовтні 2020 року.

 

Публікуємо  виступ Голови Федераціі роботодавців транспорту України Ореста Климуша:

      Доброго дня, шановні пані і панове!  Ми, вітаємо усіх хто прийшов на нашу прес-конференцію і зібралися для того щоб привернути увагу до тих проблем які на сьогоднішній день склалась у транспортної галузі, зокрема у  сфері автомобільного  транспорту.

Відсутність будь–яких чітких підходів до забезпечення функціонування автомобільного транспорту, в умовах пандемії, привела до дуже критичної ситуації. Запровадження карантинних підходів привело до занепаду галузі: більш трьох місяців були заборонені перевезення , після того як ці перевезення булі легалізовані, пасажиропотік впав і тому ситуація надзвичайна и вимагає серозного впливу.

Ми зверталися неодноразово до Міністерства інфраструктури України, до Уряду, с проханням підтримати належним чином нашу галузі, але, на жаль на сьогоднішній день не дочекались будь-яких конкретних рухів.

Окрім цього, залишаються невирішеними цілий ряд проблемних питань які є в нашої сфері, зокрема:

-ринок заполонили нелегальні перевізники, до яких не вживаються належні заходи по переведенню їх в законні нормі або припинення такої діяльності;

-відсутність компенсації за здійснення перевезень пільгових категорій населення;

-на сьогоднішній день склалося критична ситуація з забезпеченням дозволів на міжнародні автомобільні перевезення територіями інших країн, головним чином це стосується держав- сусідів.

-відсутність нормативного врегулювання запровадження Європейських норм  допуску до ринку.

– відсутність  кредитування на пільгових умовах для забезпечення поповнення транспортного парку.

– нерегульованість ринку таксі та перевезень на замовлення.

-не запровадження вимог ЄС по підвищенню кваліфікації водіїв , що передбачає видачу посвідчення професійної компетентності.

-уже чотири роки домагаємось зміни періодичності медогляду водіїв з «одного» до «п’яти» років як це прийнято в Європі.

Як нам усім відомо, більшість Урядів країн, економіка яких потерпає від карантинних заходів, здійснює  підтримку реального сектору економіки у своїй державі. При цьому ми не бачимо жодної ініціативи з боку Уряду та Мініфраструктури щодо реальної  підтримки автотранспортної галузі .

Для стабілізації роботи автотранспортної галузі в рамках карантинних заходів необхідно:

  1. Введення обов’язку банків, лізингових компаній та інших фінансових установ, енергопостачальних організацій відтермінувати платежі по зобов’язанням за зверненням перевізників на термін, не менший як 180 днів після завершення адаптивного карантину;
  2. Необхідно запровадити податкові  канікули для нарахування, декларування та сплати ЄСВ, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, військового збору та податку на додану вартість;
  3. Зобов’язати державні банки надавати пільгові кредити для забезпечення життєдіяльності автоперевізників та автостанцій;
  4. Встановити механізм та порядок компенсації збитків, пов’язаних з карантинними обмеженнями, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Також, у найближчій перспективі для забезпечення стабільної роботи автотранспортної галузі необхідно:

  • Прийняти зміни до законів України «Про автомобільний транспорт» з урахуванням вимог Європейських Регламентів №1370/2007 про громадські послуги з перевезення пасажирів залізницею і автомобільними шляхами також регламент №1071/2009, що запроваджує загальні правила  стосовно особливостей ліцензування та умов допуску до професії автомобільного перевізника.
  • Необхідно врегулювати питання про перевезення пільгових категорій пасажирів на міжобласних пасажирських перевезеннях , організаторами яких є Міністерство інфраструктури України,  разом з тим яких не має ніяких джерел для компенсацій для цих перевізників
  • Запровадити єдиний підхід до оподаткування діяльності на перевезеннях автоперевізників.

Ми дуже просимо активізувати роботу Міністерства внутрішніх справ , податкової поліції, Міністерства фінансів Україні та інших контролюючих органів и організацій,  Укртрансбепекі , для того щоб унеможливити  «нелегальні перевезення» шляхом фіксації порушень порядку провадження господарської діяльності.

Бачимо доцільність обговореня цих та інших проблем, що будуть  названі присутніми тут моими колегами на нашій прес –конференції,  ми б хотіли їх обговорити на Всеукраїнському Форумі автомобілістів за участю уряду, міністерств, депутатського корпусу.

У Федерації роботодаців транспорту України підтримують зусилля які останнім часом сформулювали в  Мінсоцполітики щодо  врегулювання питання перевезень пільгових категорій громадян, вважаємо за необхідне об’єднати зусилля всіх для того щоб провести цей закон та довести його до реалізації.

Зі свого боку, для успішного прийняття цього проєкту , який ми вважаємо має велике соціальне значення і дуже складний у своїй реалізації , пропонуємо Мініфраструктури провести  його обговорення  з з представниками влади, представниками депутатського корпусу, і всіма громадськими організаціями з тим, щоб виробити єдиний підхід і звернення до Уряду,  Верховній Раді по реалізації цього складного, дуже важливого соціального проекту.

Ці та інші питання ми сподіваємося підняти  на  на Всеукраїнському форумі автомобілістів, на який ми запрошуємо  всіх представників влади, центральних органів виконавчої влади та представників депутатського корпусу. Дякую за увагу.