Відбулась робоча зустріч Голови Федерації роботодавців транспорту України Ореста Климпуша з Міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим.

9 червня 2021 року відбулась перша робоча зустріч Голови Федерації роботодавців транспорту України Ореста Климпуша з новим Міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим.

На зустрічі Голова ФРТУ підкреслив, що Федерація налаштована на плідну співпрацю з Міністерством, його структурними підрозділами та підприємствами, у результаті чого, такі відносини завжди сприятимуть досягненню відповідних домовленостей та стимулюватимуть позитивний діалог з організаціями роботодавців. Також хочемо відзначити наші позитивні сподівання щодо майбутньої комунікації в рамках соціального діалогу, враховуючи негативний досвід співпраці за минулі роки. Зі свого боку, ФРТУ готова надалі докладати всі зусилля заради розвитку транспортної галузі України. Від імені Федерацій роботодавців транспорту Украйни Климпуш Орест Дмитрович привітав Олександра Кубракова з призначенням на посаду Міністра інфраструктури України  та побажав успішної та плідної  роботи.

Під час спілкування були обговорені пріоритетні напрямки роботи Міністерства та координація спільних дій із ФРТУ у роботі інфраструктурних проектів, що сприятимуть розвитку транспортної галузі нашої країни. Також були досягнуті домовленості у відновлені соціального діалогу Міністерства з організаціями роботодавців. Нагадаємо, що Федерація є єдиною галузевою репрезентативною стороною соціального діалогу між Урядом країни та приватним сектором в галузі транспорту, офіційною стороною соціально-економічного партнерства у переговорах та підписанні тристоронніх галузевих угоди з Міністерством інфраструктури України та профспілками в сфері автомобільного, морського та авіаційного  транспорту.

Сьогодні Україні необхідні  невідкладні фахові дії, які приведуть до стабілізації соціального-економічної ситуації. Під час зустрічі Голова ФРТУ Орест Климпуш звернув увагу Міністра інфраструктури України на  ряд питань,  які потребують  вирішення у автомобільній, залізничній, авіаційній та морській  галузях, а також на  необхідність відновлення соціального діалогу,  а саме:

 • Відсутність системних підходів до забезпечення функціонування автомобільного транспорту.
 • Врегулювання питання перевезень пільгових категорій громадян на внутрішньообласних (міжобласних) та міських маршрутах загального користування
 • Ініціювання розроблення механізму стимулювання оновлення транспортних засобів для потреб галузі шляхом часткової компенсації вартості транспортних засобів вітчизняного виробництва та\або відсотків за кредитами, та \або лізингових платежів на придбання транспортних засобів.
 • Ініціювання питання стимулювання вітчизняного транспортного машинобудування, а саме: виробництва автобусів для міжміських та міських перевезень, вантажних автомобілів та тягачів, трамваїв, рухомого складу залізниці.;
 • Розширення повноважень Державної служби України з безпеки на транспорті в частині проведення перевірок в контексті боротьби з нелегальними перевізниками;
 • Забезпечення потреб міжнародних вантажних перевізників України правами для здійснення перевезення територією інших держав.
 • Прийняття проекту Закону України «Про залізничний транспорт». Створення законодавчих засад для конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні.
 • Необхідність повного перезавантаження Наглядової Ради (НР) АТ «Укрзалізниця» (УЗ). В Наглядовій Раді УЗ має бути менше іноземців без жодного залізничного досвіду, та більше українських фахівців-залізничників, підзвітних українській державі та міністерству.
 • Реформування Укрзалізниці в рамках затвердженої Національної економічної стратегії Україна-2030, планів дій Кабінету Міністрів. Виділення з Укрзалізниці окремих компаній за видами діяльності – інфраструктура, вантажні перевезення, пасажирські перевезення, допоміжні напрямки. Досягнення фінансово-економічної стабільності оператора пасажирсьих перевезень. За 2020 рік, збитки сегменту пасажирських перевезень УЗ склали 13 млрд. грн, тоді як решта сегментів були прибутковими (загальний збиток УЗ склав 12 млрд. грн.). Фінансова стабільністіь оператора пасажирсьих перевезень може бути досягнена завдяки зниженню собівартості, підвищенню цін на квитки до економічно-обгрунтованого рівня та /або прямим субсидіям з державного та місцевих бюджетів.
 • Звільнення Укрзалізниці від сплати податку на землю під коліями (4 млрд. грн. в 2020 році – це не європейська практика).
 • Прийняття ЗУ «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту».
 • Відкликання та скасування наказу МІУ від 19.04.2021 №217 «Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізниченому транспорті». Мінюст вже відмовив у реєстрації даного Наказу. Варто взагалі відмовитися від цієї ідеї. Якщо потрібно підтримати вітчизняних виробників вагонів, то це треба робити за рахунок «пряника, а не батога». Тобто державне замовлення та / або пільгові кредити на будівництво нових вагонів, а не обмеження прав власників існуючих вагонів.
 • Прийняття Закону України «Про корпоратизацію Адміністрації морських портів України».
 • Прискорення прийняття постанови КМУ «Про затвердження Порядку та умов укладання договорів, на підставі яких здійснюється компенсація інвестицій, внесених суб’єктами господарювання у стратегічні об’єкти портової інфраструктури».
 • Модернізація законодавства про державно-приватне партнерство.
 • Пришвидшення ратифікації Конвенції МОП 2006 року про працю в морському судноплавстві.
 • Підписання Міждержавної Угоди з ЄС про «відкрите небо».
 • Впровадження заходів з підтримки авіаційних підприємств в умовах карантинних обмежень.
 • Врегулювання питання механізму відшкодування або зміни системи перевезення пільгових категорій громадян повітряним транспортом.
 • В частині соціального діалогу вирішити питання відновлення роботи Громадської ради при Мініфраструктури.  Приділити належну увагу виконанню існуючих та формуванню нових Галузевих угод у сфері морського, авіаційного та автомобільного транспорту та активізувати роботу з формування оновленого складу сторони держави в робочих групах.

Федерація роботодавців транспорту України висловлює велику вдячність Міністру інфраструктури України за конструктивний діалог та підтримку наших ініціатив у розвитку транспортної галузі,  зокрема в частини відновлення соціального діалогу .