Укртрансбезпека відкриває правоохоронцям доступ до заявок на перетин кордону в системі «ШЛЯХ»

Уже впродовж найближчих 10 днів детективи Державного бюро розслідувань, Служба безпеки України, Національна поліція та інші правоохоронні органи отримають доступ до заявок в системі «ШЛЯХ», повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Це рішення є частиною роботи Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) в рамках боротьби з корупцією через систему «ШЛЯХ» та покращення ефективності співпраці з правоохоронним органами.
До цього Укртрансбезпека надавала інформацію щодо заявок виключно за запитом від правоохоронних органів. Зокрема, з квітня 2022 року Укртрансбезпека отримала та надала інформацію стосовно 218 запитів від правоохоронних органів щодо громадян призовного віку.
За таких умов дані могли оброблятися протягом декількох днів. Відкриття доступу для правоохоронців дозволить обробляти дані за лічені хвилини.
Нагадаємо, з березня 2022 року ліцензовані перевізники, органи влади різних рівнів можуть подати заявки на право перетину державного кордону України через систему «ШЛЯХ». Йдеться про можливість виїзду водіїв вантажівок та волонтерів призовного віку.