Україна та Польща домовились про тиждень взаємного контролю та обміну даними щодо кількості оглянутих транспортних засобів та часу їх очікування у черзі на пункті пропуску “Ягодин”.

Про це, як пише ЦТС, повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

“Місяць тому у цьому пункті пропуску закрили ділянку для легкових автомобілів. Це дозволило звільнити додаткові три полоси для проїзду зерна, швидкопсувних вантажів та пустого вантажного транспорту. Перші три тижні результати приємно дивували – черги скоротились майже учетверо, пункт пропуску працював злагоджено, б’ючи рекорди по кількості випущеного та прийнятого транспорту”, – зазначив він.

Натомість за словами Найєма, останнім тижнем спостерігалося збільшення черги до пункту пропуску “Ягодин”. Середня довжина черги збільшилася майже у декілька разів порівняно з попереднім тижнем – з 1,2 до 15 км на добу. Наразі це більше 1150 транспортних засобів. Періодами черга сягає 23 км.

Головна причина – низька пропускна спроможність польської сторони через нестачу фітосанітарів.

“Ми неодноразово піднімали це питання з польськими колегами, пропонуючи збільшити кількість правцівників на пункті пропуску або взагалі винести фітосанітарний та ветеринарний контроль за межі пункту пропуску. Сьогодні у черговий раз обговорили це питання з польськими колегами і домовились про тиждень взаємного контролю та обміну даними щодо кількості оглянутих транспортних засобів та часу їх очікування у черзі”, – додав заступник міністра інфраструктури.