Представники автомобільних перевізників закликали Міністерство інфраструктури України вирішити системні проблеми у галузі

21 вересня 2020 року  у Міністерстві інфраструктури Україні під головуванням  Міністра Владислава Криклія  відбулась робоча нарада, на якій розглядалися актуальні питання і проблеми автомобільної галузі.

В робочій нараді прийняли участь заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Наталія Форсюк, Генеральний директор Директорату автомобільного та електричного міського транспорту  Гамлет Погосян,  Генеральний директор Директорату  з безпеки на транспорті Антон Щелкунов, радник Міністра  Дмитро Снопенков представники автомобільної галузі-голова ВООРТ «Федерація роботодавців транспорту України»   Орест Климпуш, президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Леонід Костюченко, голова професійної спілки працівників автомобільного транспорту України                        Володимир Вакуленко, перший віце-президент ГО «Український  транспортний союз» Володимир Балін.

Представники автомобільних перевізників наголосили в черговий раз  звернути увагу на необхідність вирішення наболілих питань та  закликали Мінінфраструктури  вирішити низку системних проблем у галузі, також підкреслили,  що відсутність чітких підходів до забезпечення функціонування автотранспорту призвела до занепаду галузі.

Голова Федерацій роботодавців транспорту України Орест Климпуш озвучив проблемні питання автомобільної галузі зокрема щодо необхідності створення робочої групи по боротьбі з нелегальними перевізниками, наголосив, що відсутня компенсація за здійснення перевезень пільгових категорій населення, також зазначив, що досі не визначено покриття витрат перевізників за перевезення пільгових категорій громадян на міжобласних маршрутах де ,на сьогодні, організатором є Міністерство інфраструктури України.

Також Орест Климпуш зазначив, що на сьогодні  відсутнє нормативне врегулювання питань, що стосуються запровадження Європейських вимог допуску до ринку автомобільних перевезень ,державного  кредитування на пільгових умовах для оновлення автопарку транспортних підприємств,  а також ринок з надання послуг з перевезення на таксі та на замовлення досі не врегульований.

Президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Леонід Костюченко озвучив наболілі проблеми міжнародних перевізників, зокрема черг на  кордонах та проблем з дозволами на вантажні перевезення. Нагадаймо, що електронна програма бронювання дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, яка запрацювала з січня цього року, є недосконалою. На сьогоднішній день через цю програму утворилися багатоденні черги на кордоні і скоротилася кількість міжнародних рейсів.  Голова Професійної спілки працівників автомобільного транспорту України Володимир Вакуленко  доповів про щоденні виклики з якими стикаються вітчизняні автомобільні  перевізники пасажирів.

Для забезпечення стабільної роботи автотранспортної  галузі Голова Федерацій роботодавців транспорту України Орест Климпуш  запропонував у найближчій перспективі:

  • прийняти зміни до закону України «Про автомобільний транспорт» з урахуванням вимог Європейських Регламентів №1370/2007 про громадські послуги з перевезення пасажирів залізницею і автомобільними шляхами та №1071/2009, що запроваджує загальні правила  стосовно особливостей ліцензування та умов допуску до професії автомобільного перевізника.
  • врегулювати питання перевезень пільгових категорій громадян на внутрішньообласних (міжобласних) та міських маршрутах загального користування. За пільгові перевезення на міжобласних маршрутах, де організатором перевезень є Міністерство інфраструктури Украйни.
  • запровадити єдиний підхід до оподаткування діяльності автоперевізників.
  • активізувати роботу Міністерства внутрішніх справ, податкової поліції, Міністерства фінансів Україні та інших контролюючих органів й організацій, Укртрансбеспеки, для того щоб унеможливити «нелегальні перевезення» шляхом фіксації порушень порядку провадження господарської діяльності.

В ході наради  представники автомобільних перевізників приділили  особливу  увагу розробленій ФРТУ спільно з членськими організаціями  «Дорожній  карті автомобільної галузі», якою визначено пріоритетні напрямки для галузі.

За підсумками наради учасники домовилися в найкоротші терміни:

  • доопрацювати та затвердити запропоновану Дорожню карту,
  • створити робочу групу по боротьбі з нелегальними автомобільними перевізникам
  • доопрацювати з урахуванням пропозицій громадськості проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом».

Керівництво міністерства підтвердило готовність до подальшої конструктивної роботи для вирішення існуючих проблем.