Невжиття дієвих заходів спрямованих на унеможливлення економічного краху автотранспортної галузі призведе до повного знищення ринку регулярних перевезень.

Федерація роботодавців транспорту України  повторно звернулась до Міністра інфраструктури України щодо необхідності прийняття рішень по вжиттю заходів для стабілізації на ринку автомобільних  пасажирських перевезень.

На сьогоднішній день в умовах кризи викликаної COVID-19 стан українських автомобільних  перевізників критичний, істотне скорочення пасажиропотоку, переорієнтація пасажирів на «нелегальних перевізників», неможливість у часи пікових навантажень перевозити пасажирів стоячи – все це суттєво зменшує дохідну частину від перевезень,  а невжиття дієвих заходів спрямованих на унеможливлення економічного краху галузі може призвести їх  до банкрутства та повного знищення ринку регулярних перевезень. Залишаються невирішеними питання автомобільної  галузі, які накопичувались роками. На жаль,  прийняті закони, спрямовані на підтримку платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19,  фактично не вирішили питання підтримки реального сектору економіки.

У ФРТУ вважають таку ситуацію критичною для  галузі  та Федерація роботодавців транспорту України в черговий раз звертається до Міністерства інфраструктури України  з пропозиціями по вжиттю заходів для стабілізації ринку пасажирських перевезень з метою прийняття термінових рішень, спрямованих на унеможливлення економічного краху національної автотранспортної галузі, а саме:

  • введення обов’язку банків, лізингових компаній та інших фінансових установ, енергопостачальних організацій відтермінувати платежі по зобов’язанням за зверненням перевізників на термін, не менший як 180 днів після завершення адаптивного карантину;
  •  запровадження податкових канікул для нарахування, декларування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, військового збору та податку на додану вартість;
  •  зобов’язання державних банків надавати пільгові кредити на забезпечення життєдіяльності автоперевізників та автостанцій. Термін погашення протягом 1 року після завершення обмежень функціонування ринку, обумовленого введенням карантину;
  • розробки методики обрахунку збитків автоперевізників від вимушеного простою та роботи з карантинними обмеженнями, встановленими Кабінетом Міністрів України. Встановлення механізму та порядку компенсації збитків, пов’язаних з карантинними обмеженнями, за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів (джерела фінансування).