Національний банку України спростив валютні обмеження для перевізників

Постановою  Правління Національного банку України  №172 від 05.08.2022 року (дивіться тут)   зняті   валютні обмеження, зокрема щодо використання корпоративних платіжних карток  для перевізників.

Завдяки  спільній роботі    департаменту економіки та фінансів Асоціаціі,  учасників Асоціаціі ДП Вілона МПП,ТОВ «РУБАНТРАНС»  була  підготовлена та  надана обґрунтована позиція  на розгляд Національного банку України  про необхідність перегляду лімітів  на розрахунки гривневими платіжними картками за кордоном для міжнародних перевізників, які були введені Постановою №154 від 21.07.2022року.

Національний банк дозволив банкам продавати іноземну валюту юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, що є резидентами України, із зарахуванням на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті для подальшого використання відповідної валюти на здійснення витрат за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном. Зокрема, таких витрат:

  • на відрядження працівників за кордон виключно для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту в розмірі 80 євро (в еквіваленті) на одного співробітника;
  • на проживання та транспортні витрати (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу).

І найважливіші зміни  :  обмеження на здійснення розрахунків за кордоном у межах ліміту у 100 тис. грн (в еквіваленті) на місяць не розповсюджуватиметься на клієнтів банку–юридичних осіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі документів, що надають право на здійснення відповідних перевезень.

Національний банк   завжди дослухається до  запитів  бізнес-спільноти і своєчасно  знаходить оптимальні рішення.

АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ