Генеральний директор ФРТУ Гусак Володимир про очікування транспортної галузі від кадрових призначень у Міністерстві інфраструктури України

У Міністерстві інфраструктури України очікується зміна керівництва. Генеральний директор ФРТУ  Гусак Володимир  в своєму коментарі для  статті  «Реформи, а не декларації: Чого чекає бізнес від нового міністра інфраструктури» Центра  транспортних стратегій розповів про очікування транспортної галузі від кадрових призначень.

«Головне очікування від нового міністра – то, що МІУ нарешті зверне увагу на ситуацію з Укрзалізницею. Зокрема, буде виконано рішення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки та оцінки стану АТ “Укрзалізниця” про визнання незадовільною роботи наглядової ради (НС) УЗ і розпочато пошук компетентних людей, які здатні ефективно управляти державним залізничним активом України. Ситуація з НС вже стає критичною. Більшість членів поточного складу НС працюють три роки. За цей час у нас вже четвертий глава правління Укрзалізниці і третій міністр інфраструктури. І це зрозуміло, тому що ситуація на залізниці тільки погіршується. Але НС УЗ ніби як ні до чого. Тому сподіваємося, що при новому Міністрі рішення комісії ВР буде виконано і якість корпоративного управління УЗ стане краще.

Друге – розраховуємо, що при новому Міністрі МІУ перегляне свій проект наказу про заборону використання вагонів з продовженим незабаром експлуатації і врахує побажання бізнесу. І ми не отримаємо масового списання вагонів, яке вдарить по всій економіки України.

Міністр пропрацював майже два роки, що досить тривалий термін для України. Багато питань викликає ситуація по УЗ, оскільки МІУ – основний орган, який керує компанією.

З позитивного можна відзначити, що МІУ при Криклії розуміло економічну ситуацію. Особливо, в 2020 році, коли економіка виявилася в серйозній кризі через пандемії, було розуміння, що будь-які підвищення тарифів держмонополій можуть тільки добити економіку. І цей період ми поки пройшли без підвищення залізничних тарифів. І ми очікуємо, що ця тенденція продовжиться принаймні в 2021 році»

Джерело ЦТС