ФРТУ закликає Прем’єр-міністра України до спрощення законодавчих вимог до вантажних автомобілів та кваліфікації водіїв для збільшення перевезень

Федерація роботодавців транспорту України (ФРТУ) закликає Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля сприяти спрощенню  законодавчих вимог до вантажних транспортних засобів та кваліфікації водіїв для забезпечення логістичних потреб країни.  Відповідний лист ФРТУ направила до Прем’єр-міністра України, Міністра інфраструктури та Голови Державної регуляторної  служби України.

В листі ФРТУ зазначає, що за два місяці повномасштабної агресії Росії проти нашої країни виникла складна ситуація для українських  вантажних автоперевізників. Наявні великі втрати інфраструктури, порушені логістичні ланцюжки. Значна кількість вантажних перевізників втратила транспортні засоби, зараз став відчутним дефіцит техніки. Спостерігається кадрова криза, зокрема брак водіїв, які можуть  здійснювати перевезення негабаритних та великотоннажних вантажів.

В умовах блокування роботи портів України та ризиків руйнування залізничної інфраструктури вантажні автоперевезення є дієвим механізмом  забезпечення логістичних процесів країни.

Враховуючи реалії воєнного стану Федерація  роботодавців транспорту України  закликає прийняти  відповідні  нормативно-правові  рішення у спрощенні  законодавчих вимог до вантажних транспортних засобів та кваліфікації водіїв. Зокрема йдеться про такі пропозиції ФРТУ:

  • Зупинити дію норм щодо необхідності отримання дозволів для перевезення негабаритних вантажів, великотоннажних вантажів, експортно-імпортних дозволів. На час воєнного стану та дефіциту техніки необхідно прибрати (або максимально спростити) отримання різного роду дозволів, що ведуть до затримок за часом та обмежень парку, що використовується при оформленні. Зокрема, на час воєнного стану зупинити дію абзаців 1-4 частини одинадцятої  статті 6 ЗУ “Про автомобільний транспорт» щодо контролів міжнародних мультимодальних перевезень залізничним транспортом у мультимодальних терміналах.

 

  • Виключити вимогу наявності ліцензії (дозвільних документів) під час перевезення небезпечних вантажів під час воєнного стану (включаючи дозвіл при імпорті-експорті таких вантажів). Наразі не вистачає водіїв та транспорту для перевезення такого роду вантажів.

 

  • Надати можливість повного перевантаження транспортного засобу, що рухається під митним контролем. При вивезенні експортних товарно- матеріальних цінностей з гарячих точок або ввезенні імпортних вантажів у країну в іноземному парку є потреба повністю перевантажити автомобіль в інше авто, до перетину прикордонного переходу, при цьому перебуваючи в митній зоні. Дати можливість здійснити таке перевантаження та максимально спростити процедуру переоформлення документів.

 

  • Зупинити на час воєнного стану дію норми закону щодо накладання адміністративно-господарських санкцій за перевищення габаритно-вагових норм, надати можливість здійснювати перевезення з максимумом вантажопідйомності.

 Такі заходи, на думку Федерації роботодавців транспорту України забезпечать важливе для нашої країни логістичні процеси та безперебійне переміщення вантажів у воєнний час.