ФРТУ стурбована непрозорою ситуацією із змінами в керівництві ДП «МТП «Южний»

Федерація роботодавців транспорту України занепокоєна ситуацією, яка склалось у ДП «Морський торговельний порт «Южний»  із звільненням в.о. директора О.О. Олійника та просить уряд ретельно розібратися з необхідністю зміни керівництва найбільшого держстивідора України.

Ще в червні 2020 року Міністерство інфраструктури України вкрай високо оцінювало роботу ДП «МТП «Южний» : “У березні цього року порт “Южний” встановив абсолютний рекорд з обробки вантажів. Тоді, незважаючи на пандемію та кризу, держстивідор забезпечив обробку 1 млн 777,2 тис. тонн вантажів. Радий, що підприємство не зупиняється на досягнутому, а навпаки, продовжує нарощувати позитивні результати. Відтак, у травні “Южний” побив свій березневий рекорд і здійснив перевалку 2,1 млн тонн вантажів”, – відмічав Міністр інфраструктури України Владислав Криклій 2 червня 2020 року.

Під  керівництвом О.О. Олійника ДП «МТП «Южний» справді досяг найкращих показників у своїй історії.  Так,  за 7 місяців 2020 року показники перевалки зросли на 54% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року і досягли 12,12 млн тонн. Завдяки цьому прибуток підприємства виріс майже в 40 разів (до 417 млн. грн). ДП «МТП «Южний» збільшив середню зарплату на 49% до 32 тис. грн. на місяць, та майже подвоїв сплату податків на користь держави та у місцеві бюджети  – до 711 млн. грн за 7 місяців 2020 року;

Також за перше півріччя 2020 року встановлено три історичних максимуми – найбільший обсяг місячної та квартальної вантажопереробки в історії порту і рекорд обробки напіввагонів.   Збільшуючи обсяги вантажів, ДП «МТП «Южний» скорочує витрати на паливо: 230 г палива на 1 тонну вантажу в 2019 році та 160 г палива на 1 тонну вантажу в 2020 році.

ДП «МТП «Южний» приступив до реалізації масштабних проектів з модернізації перевалочних потужностей порту: будівництво перевантажувального комплексу імпортних навалювальних вантажів, реконструкція комплексу експортних навалювальних вантажів на 5, 6 і 7 причалах, будівництво нового комплексу вагоноперекидача.

Зважаючи на це, заміна керівника ДП «МТП «Южний» 19 серпня 2020 року є несподіваною та необгрунтованою. Федерація роботодавців транспорту України  просить  Уряд України вжити усіх необхідних заходів для того, щоб робота ДП «МТП «Южний» залишалася максимально ефективною та прозорою.