До порту Чорноморськ зерновим коридором рухається найбільший караван суден з початку його роботи — АМПУ

Зерновим коридором у відповідності до «Ініціативи щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів» рухається караван з п’яти суден, які зайдуть до морського порту Чорноморськ для завантаження українською агропродукцією на експорт. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Вчора з портів вийшов найбільший караван з 5 суден, а сьогодні очікуємо на захід такого ж за розмірами каравану під завантаження понад 70 тис. тонн пшениці, висівок, соняшникової олії та кукурудзи”, — вказала прес-служба.

Крім того, сьогодні вранці зерновим коридором у складі восьмого каравану в напрямку Босфору вирушили три судна: з Одеського порту вийшли балкер Sara (прапор — Палау) та Efe (прапор — Вануату), а з порту Чорноморськ — Petrel S (прапор — Ліберія). Вони везуть 33 тис. тонн продовольства — пшениці, кукурудзи та соняшникової олії.

Загалом, в рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування, за 17 днів роботи зернового коридору з українських портів вийшло 24 судна, якими вивезено майже 600 тис. тонн агропродукції до понад 10 країн світу.

Цей показник вдалось досягти завдяки збереженим колективам в філіалах, які швидко відновили нормальне функціонування портів. Зараз бюрократичні процедури відійшли на другий план. Команда АМПУ працює на результат — максимально швидко обробляє судна та безпечно відправляє продовольчі каравани. Але основна наша мета — це збільшити інтенсивність роботи зернового коридору на вхід до портів”, — прокоментував в.о. голови ДП «АМПУ» Олексій Востріков.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

Порти України