До Африки відправлено майже 200 тис. тонн українського зерна з початку року

Від початку 2023 року до Африки у рамках Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів відправлено 194,4 тис. тонн агропродукції на 8 суднах, у тому числі — 46,5 тис. тонн пшениці. Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

Зазначається, що днями з порту Чорноморськ вийшло четверте судно у межах ініціативи Grain from Ukraine. Amira Hana доставить 30 тис. тонн пшениці до порту Джибуті, а звідти українське зерно буде спрямоване до Ефіопії. Загалом до Ефіопії, яка перебуває на межі голоду, Україна вже доправила 238,3 тис. тонн пшениці.

Найбільше агропродукції від початку роботи «зернової ініціативи» поїхало до Африки у жовтні 2022 року. Тоді було завантажено 25 суден, загальний тоннаж становив 571,4 тис. тонн агропродукції.

За останні сім днів у межах зернового коридору Україна відправила 871 тис. тонн агропродукції, тому числі кукурудзи — 387 тис. тонн, пшениці — 287 тис. тонн.

На жаль, за останній тиждень не збільшилася добова кількість виходів суден із українських портів. Досі спостерігається найнижчий показник за всі майже 6 місяців роботи коридору — 2-3 судна на добу. Основна причина цьому — штучне перешкоджання роботі «зернової ініціативи» з боку російських інспекторів”, — наголосили в Мінагропроді.

Всього з початку роботи зернового коридору з українських морпортів вийшли 673 судна з 18,4 млн тонн української агропродукції.

Порти України