Днопоглиблення в Ізмаїльському порту виконано на 90% — АМПУ

Заплановані на 2022 рік роботи з відновлення паспортних глибин в операційній акваторії порту Ізмаїл перебувають на завершальній стадії, за оперативними даними виконано 90,7% від плану робіт. Про це повідомила прес-служба ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ).

Паралельно роботи з днопоглиблення ведуться і в інших морських портах розташованих на Дунаї. Зокрема в активній фазі — виконання робіт в акваторії порту Рені. На сьогоднішній день там виконано 19% від запланованого обсягу.

Роботи в операційних акваторіях морських портів плануються таким чином, щоб не уповільнювався обробки вантажів.

Від початку повномасштабного російського вторгнення саме порти Дунаю стали основними морськими торговельними воротами держави. Завдяки ефективній співпраці з партнерами з Румунії та запровадженню практики прозорого планування суднозаходів тримаємо високий темп обробки вантажів. Бачимо запит від учасників ринку морських перевезень на збільшення транзитного потенціалу дунайських портів і виконуємо його. Кінцева мета — оптимізація логістичної складової стратегічних експортних та імпортних операцій та збільшення обсягів перевалки вантажів”, — зазначив в.о. голови АМПУ Олексій Востріков.

В середині липня ДП «АМПУ» оголосило також про намір виконати днопоглиблення у каналі гирла Бистре суднового ходу Дунай—Чорне море, через який на даний час можуть проходити судна з осадкою не більше 3,9 метра.

Порти України