Цілковита заборона на в’їзд в Україну іноземцям – вкрай негативно вплине на авіаційну галузь

Федерація роботодавців транспорту України звернулась до Прем’єр-міністра України з приводу рішення Кабінету Міністрів України про  заборону  в’їзду   для іноземних громадян в Україну з 29 серпня до 28 вересня 2020 року.

Федерація розуміє стурбованість Уряду викликану другою хвилею епідемії короновірусу, але вважає що рішення  Уряду мають бути виважені та  враховувати  національні інтереси. Так, цілковита заборона на в’їзд в Україну іноземцям  знову –  вкрай негативно вплине не тільки на авіаційну, а й на туристичну та інші галузі. Подальше виконання регулярних рейсів  в / з України з 29 серпня стає просто нерентабельним, як для українських, так і для іноземних авіаперевізників.

За таких умов постраждає також і провайдер повітряного руху ДП «Украерорух», адже скорочення міжнародних авіарейсів, неминуче призведе до нерентабельності роботи цього підприємства.

Нагадаймо, що після відновлення авіаперевезень кожне авіапідприємство запровадило заходи безпеки, засновані на рекомендаціях ВОЗ і EASA (Європейське агентство з  авіаційної безпеки), які дають необхідний рівень безпеки при  виконанні авіаперевезень, аналогічно європейським аеропортам.

При відсутності державної підтримки, авіаційні підприємства України фінансово ослаблені, більшість з них – має фінансові  та кредитні зобов’язання, пов’язані з оплатою праці персоналу, розвитком інфраструктури, а авіаперевезення  відновлюються дуже повільно (в провідних аеропортах України на сьогодні вони становлять 20-30%  від  обсягів 2019 року).

Федерація роботодавців транспорту України  просить  Прем’єр-міністра України  звернути увагу на критичну ситуацію та терміново ухвалити дієві рішення для стабілізації ситуації в авіаційній галузі, а саме:

 

  • Переглянути рішення Кабінету Міністрів України про заборону  в’їзду   для іноземних громадян в Україну з 29 серпня до 28 вересня 2020 року ;
  • Затвердити Державну програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобіганню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19) на 2020-2022 роки.
  • Провести зустріч під головуванням Прем’єр-міністра України з керівниками авіапідприємств, організацій роботодавців та представниками влади для напрацювання стратегічних напрямів в організації авіаперевезень в умовах застосування карантинних обмежень.